1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Suma będzie w języku kaszubskim. Kolekta inwestycyjna - przeznaczona na położenie kostki na małym placu parkingowym. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać Prace zostaną zakończone jutro. Podsumowanie przedstawię za tydzień.
  2. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej, ogłaszam za tydzień dodatkową kolektę inwestycyjną na prace przy kostce na parkingu.
  3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  • jutro - wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona diecezji
  • wtorek - wspomnienie św. Klary, dziewicy oraz św. Filomeny dziewicy i męczennicy.
  • czwartek - 13. dzień miesiąca, Msza Św., nabożeństwo fatimskie i procesja o godz. 20.00. Proszę przynieść ze sobą świece.
  • piątek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • sobota - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, Msze Św. tak jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Na każdej Mszy Św. błogosławieństwo i poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  • NIEDZIELA - wspomnienie św. Rocha.
  1. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku przez pół godziny po Mszach Świętych rano o 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Godziny te dotyczą także spraw załatwianych telefonicznie. Chyba, że jest wyjątkowa sytuacja.
  2. W tym roku autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę jest odwołana. Zgłosiło się tylko 21 osób.
  3. Msza Św. dziękczynna za żniwne zbiory, Dożynki Parafialne będą 23 sierpnia o godz. 10.00
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinie Zuzanny Detmer. W tym tygodniu zapraszamy Rodzinę Piotra Biełusia.
  5. U ministrantów można nabyć czasopisma katolickie: nowy numer Pielgrzyma oraz naszą Gazetkę Parafialną.
  6. Składamy najserdeczniejsze życzenia otrzymania potrzebnych łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętych Patronów wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i inne rocznice. Przebywającym na wakacjach i urlopach, wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii - życzymy bożego wypoczynku. Wszystkim tutaj obecnym i łączącym się z nami przez internet, życzę pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 2020.08.09