1. Dzisiaj Niedziela słowa Bożego. Dzisiaj także modlimy się za wstawiennictwem św. Franciszka Salezego w intencji dziennikarzy, aby ich słowo i obraz, które przekazują pomagały uciśnionym i głosiły Prawdę.
  2. Po Mszy Św. zbiórka do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • poniedziałek - święto Nawrócenia św. Pawła
  • wtorek - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • środa - wspomnienie dowolne św. dziewicy Anieli Merici i bł. biskupa Jerzego Matulewicza
  • czwartek - wspomnienie św. Doktora Kościoła ks. Tomasza z Akwinu
  • piątek - wspomnienie dowolne bł. dziewicy Bolesławy Lament
  • sobota - wspomnienie dowolne bł. ks. Bronisława Markiewicza, patrona w dziele trzeźwości
  • NIEDZIELA - ostatnia niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00 błogosławieństwo matek oczekujących dziecka.
  1. Msze Św. codziennie wieczorem o godz. 18.00. Jutro 25. dnia miesiąca, dodatkowa Msza Św. w intencji dzieci nienarodzonych w skutek aborcji i czekających na miłość tych, którzy ich odrzucili. W sobotę o 18.00 i 19.00. Obie Msze św. są z niedzieli, aby więcej osób mogło uczestniczyć w Eucharystii przy aktualnych wymogach sanitarnych.
  2. Przypominam też, że każda Msza Św. jest transmitowana przez kanał YT. Ogłoszenia i informacje parafialne możemy znaleźć na naszej stronie: parafia.hopowo.pl
  3. Ojcowie Franciszkanie z Wieżycy serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i całe rodziny do żłóbka bożonarodzeniowego aż do 2 lutego. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
  4. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom Beaty Ziplińskiej i Stanisława Płotki. W tym tygodniu zapraszamy do troski o porządek w naszym kościele Rodziny: Andrzeja Skonieczka i Alicji Grochowskiej.
  5. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie są nowe numery Pielgrzyma i W rodzinie oraz nasz tygodnik parafialny Gazetka Parafialna .
  6. WIZYTA DUSZPASTERSKA (Kolęda): Bóg zapłać wszystkim za otwarte serca i drzwi domów i mieszkań na przyjęcie błogosławieństwa domu, "mieszkańców i wszystkich przebywających w tym domu". Bóg zapłać za pomoc ministrantom i ceremoniarzom i wszystkim kierowcom. Bóg zapłać za złożone ofiary i dary.
  7. Jeżeli kogoś nie było w domu lub nie mógł przyjąć z powodów ograniczeń sanitarnych, to zapraszam do zgłaszania się i ustalenia terminu.
  8. Na dzień dzisiejszy 4,8% parafian nie przyjęło kolędy, ale całkowite podsumowanie kolęd będzie po zakończeniu wszystkich odwiedzin.
  9. Zapraszam ministrantów na spotkanie po-kolędowe we wtorek na godz. 18.00. Kandydatów na ministrantów zapraszam we wtorek na godz. 17.30.
  10. Dzieci biorące udział w konkursie adwentowym, zapraszam w następną niedzielę po odbiór nagród w zakrystii (38 osób).
  11. Dekoracje bożo-narodzeniowe pozostają do 2 lutego, Matki Boskiej Gromnicznej. Parafian z Egiertowa zapraszam 6 lutego, w sobotę na godz. 10.00 do demontażu dekoracji.
  12. Biuro parafialne jest zawsze czynne zaraz po Mszy Św. od poniedziałku do piątku.
  13. Od przyszłej niedzieli (31.01.2021) zapraszam na nabożeństwa Siedmiu Niedziel Świętego Józefa przed Mszą św. o godz. 12.00.
  14. Składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom, otrzymania wszelkich łask od Boga Ojca i opieki Matki Bożej oraz świętych patronów. Wszystkim tu obecnym i łączącym się z nami przez internet, życzę pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 2021.01.24