NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00 błogosławieństwo matek oczekujących dziecka.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. ADWENT jest czasem oczekiwania. Roraty będą codziennie o godz. 6.15, a w sobotę o godz. 8.00. Podczas obrzędów liturgicznych można umiarkowanie grać na organach (podobnie na innych instrumentach), by właściwie zaakcentować nastrój oczekiwania, a ich pełne brzmienie pozostawić na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podobnie w sposób umiarkowany dekoruje się kwiatami ołtarze.
  3. Na Roraty zapraszamy wszystkich z lampionami; a dzieci i młodzież zapraszamy do zaangażowania się w przygotowane dla nich liczne zadania. Już od jutra.
  4. Od dzisiaj można zaopatrzyć się w świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece - 10 zł, duże - 20 zł.
  5. Na Sumie będzie poświęcenie wieńca i wianków adwentowych. Małe wianki adwentowe można przynosić do poświęcenia do zakrystii po każdej Mszy Św. Opłatki na Wigilię będą poświęcone w późniejszym terminie. W naszej parafii poświęcone opłatki roznosi tylko organista.
  6. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowej Pani Agnieszce i Panu Marianowi.
  7. Na placu parkingowym przy kościele zostały usunięte drzewa, które zagrażały parkującym samochodom, a przede wszystkim zdrowiu i życiu ludzi. Za sprawne wykonanie tego zadania składam serdeczne Bóg zapłać strażakom OSP Hopowo i Eco Farmie z Wyczechowa.
  8. W środę w liturgii jest wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.
  9. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek miesiąca – po Mszy Św. roratniej będzie nabożeństwo w intencji powołań do służby w Kościele;
  • I piątek miesiąca – Roraty rano o godz. 6.15. Do chorych udaję się od godz. 9.00, a od 15.00 tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, czas na sakrament spowiedzi, nabożeństwo pierwszo-piątkowe i Msza Święta o godz. 18.00.
  • I sobota miesiąca - Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie po roratach o godz. 8.00, nabożeństwo prowadzi V oddział młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  • I NIEDZIELA – Na Sumie modlimy się za wszystkich parafian a szczególnie za tych, którzy żyją w związkach niesakramentalnych. Przypominamy o wspólnej modlitwie różańcowej Róż Różańcowych. Za tydzień kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej;
  1. W tym tygodniu Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do czwartku po Roratach a w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na remont plebanii. Za ofiary złożone w kopertach na kolektę, na konto parafialne i indywidualnie.
  3. Zapraszam do podpisania listy poparcia projektu ustawy „Aborcja to zabójstwo”. Kto zna swój PESEL na pamięć może to zrobić już dzisiaj. W kruchcie stoi ministrant z formularzem.
  4. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i toalet Rodzinie Łukasza Macholi. W tym tygodniu zapraszamy do troski o porządek i piękno w naszym kościele Rodzinę Rafała Matynię.
  5. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie: W Rodzinie, Pielgrzyma, Kolumbiana oraz naszą Gazetkę Parafialną.
  6. Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów. A wszystkim tu obecnym i łączącym się z nami przez internet, życzymy owocnego Adwentu oraz pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 26.11.2022