1. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie się, pomoc, obecność i modlitwę podczas wizytacji kanonicznej J.E. Ks. Bpa Arkadiusza Okroja w naszej parafii w miniony poniedziałek.
  2. Bóg zapłać: w szkole, w "Domu Seniora", Radzie Parafialnej, młodzieży, ministrantom, ceremoniarzom, lektorom, kantorce Amelii, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św., Opiekunowi ministrantów, Bóg zapłać Pani troszczącej się o plebanię, (mam zakaz wymieniania jej z imienia i nazwiska, bo obiadu mi nie zrobi) szczególnie dziękuję Panu Tadeuszowi Pyszce i w sposób wyjątkowy szczególne Bóg zapłać Pani organistce Katarzynie Patoka.
  3. Hospicjum Pomorze Dzieciom składa serdeczne Bóg zapłać i jest zaskoczone ofiarnością naszej parafii, kiedy podczas pogrzebu śp. Wiktorii Mering, zebraliśmy - najpierw na kolektę - a potem do puszek przy cmentarzu - ponad 7.200 zł. To jest najwyższa suma jaką kiedykowiek i gdziekolwiek otrzymali i najwyższa w historii tej parafii. Bóg zapłać.
  4. Potrzeby Hospicjum Pomorze Dzieciom są wielkie. Dlatego jest też prośba o ofiarowanie, już nie pieniędzy, ale jeżeli ktoś może, to są potrzebne: chusteczki nawilżane, pieluchy 1,2,4,5 i 6, podkłady 60x90 i 90x90, chusteczki nawilżane SENI, emolienty dla dzieci i zwykłe środki czystości. Jeżeli ktoś chce ofiarować takie dary, to prosimy przynosić je do kościoła do końca listopada - w kruchcie jest w tym celu ustawiony kosz podarowany parafii przez Ks. Seniora.
  5. Po Mszy Św. zapraszam dowódców lub ich zastępców, oddziałów Armii Chrystusa Pana, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, do odebrania rozkazów w zakrystii.
  6. Bóg zapłać panu Władysławowi Fierce za drzwi do budynku gospodarczego.
  7. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. i przyjmujących Komunię Św., tzw. Dominicantes.
  8. Wspomnienie św. Jana Pawła II jest we wtorek . Patrona chorych na nowotwór, św. Antoniego Marii Clareta, biskupa Kuby wspominamy w liturgii Kościoła w czwartek. Za tydzień w niedzielę przypada rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa po najdłuższe lata!
  9. Za tydzień można przygotować 30 zł, żeby nabyć (można z autografem) książkę człowieka, którego już spotkaliśmy, a był daleko od Boga, jak syn marnotrawny. Człowiek, który poszedł po rozum do ... serca, pieszo! z Warszawy do Medjugorie. Pan Bartek Krakowiak. Polecam zagubionym.
  10. SPOTKANIA:
  • poniedziałek - dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam na Mszę Św. o godz. 18.00, wyjątkowo, spotkanie będzie po Mszy Św.
  • wtorek - kandydatów na ministrantów zapraszam na godz. 17.30.
  • środa - Biblia głębiej - zapraszam po Mszy Św. na spotkanie w plebanii.
  • sobota - próby scholi w tym tygodni nie ma.
  1. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinie Jędrzeja Groty. W tym tygodniu zapraszamy do troski o porządek, piękno i czystość w naszym kościele Rodzinę Jacka Stromskiego.
  2. Przypominam o uregulowaniu do końca roku opat za cmentarz. Koszt jednego miejsca to 10 zł na rok. "Pokładne" 450 zł. Wszelkie inne opłaty ponosi parafia (podatek gruntowy, sanepid, wywóz śmieci, woda, i inne)
  3. Od dzisiaj można składać intencje na "Zdrowaśki" roczne, półroczne, jednorazowe i na Mszę św. wspólną za zmarłych.
  4. Na ministranckich rozgrywkach w piłkę halową nasi ministranci zajęli na podium   miejsce.
  5. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie: Pielgrzyma, Małego Pielgrzyma, W Rodzinie (nowy numer), i nasza Gazetka Parafialna.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, z pamięcią w modlitwie. Także proszę pamiętać o codziennej modlitwie za biskupów i kapłanów. Wszystkim tu obecnym życzę  pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 2019.10.20