OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA II NIEDZIELĘ

WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy w tym tygodniu codziennie na Msze Święte o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00. W niedzielę o 8.00, 10.00, i 12.00.
 2. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, podobnie za każde nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca przypominamy o nabożeństwie różańcowym. Dzisiaj także zbiórka do puszki na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.
 4. Serdecznie zapraszamy na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w naszym kościele, dzisiaj o godz. 17.00. Jest to program słowno – muzyczny autorstwa ks. Zygmunta Słomskiego w wykonaniu naszej Scholi i Gości.
 5. W środę 8. marca przypada 551 ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI KATEDRALNEJ w Pelplinie; W tym dniu modlimy się też w intencji wszystkich kobiet z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
 6. W sobotę, po Mszy Św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich czcicieli na nabożeństwo do św. Filomeny.
 7. Zapraszamy na spotkanie dzieci I Komunijne w poniedziałek o godz. 18.00 w kościele. Kandydatów na ministrantów – we wtorek na godz. 17.30.
 8. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy do prowadzenia nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W ten piątek – Oddział Trzeci i Czwarty.
 9. Wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 17.00 a w sobotę od godz. 13.00 na spotkanie indywidualne (egzamin). Szczegóły podamy w czwartek na spotkaniu.
 10. Biuro Parafialne w tym tygodniu jest czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Św. W środę po Adoracji od godz. 19.15;.
 11. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinie Patryka Tryba, w tym tygodniu zapraszamy rodzinę Roberta Tryba.
 12. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (pelplin.caritas.pl).
 13. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca w tym roku, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka Miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców.
 14. Osoby, które planują zawrzeć związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na rekolekcje weekendowe „Pełnia życia” w dniach 17-19 marca w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10. marca. Szczegóły na plakacie.
 15. Rekolekcje dla pielgrzymów w Białogórze od 10 do 12 marca 2023. Szczegóły na plakacie.
 16. Dzień otwarty Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach będzie 19 marca (niedziela) od godz. 8.00 do 13.30. Szczegóły na plakacie.
 17. Kartuska Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie 24.03.2023 r. od godz. 20.30 w kościele św. Kazimierza. Szczegóły na plakacie.
 18. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne (w kształcie jajka lub tradycyjnym), jako cegiełkę na Kartuskie Hospicjum Caritas w cenie 20 zł.
 19. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie.
 20. Transmisja nabożeństw i Mszy Św. z naszej parafii przez internet zostanie wznowiona po uformowaniu potrzebnych dokumentów i wymogów związanych z RODO. Transmisje będą w ograniczonym przekazie, szczegóły podamy w odpowiednim czasie.
 21. Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc w czasie mojej dziesięciodniowej nieobecności.
 22. Wszystkim solenizantom i jubilatom z nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkich łask od Boga, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów. A wszystkim tu obecnym życzymy pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 05.03.2023