OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 

 1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się czas komunii świętej wielkanocnej (Trzecie przykazanie kościelne). W naszym dekanacie jest odpust w Goręczynie.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, przypominamy o nabożeństwach różańcowych.
 3. Jutro w liturgii przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, a we wtorek wspominamy św. Norberta, biskupa.
 4. W środę po wieczornej Adoracjii (19.15) zapraszam kandydatów, ministrantów i ceremoniarzy na zbiórkę przed Uroczystością Bożego Ciała.
 5. Od poniedziałku do środy zapraszamy na próby wszystkie dziewczynki chcące sypać kwiaty w procesji Bożego Ciała i w Oktawie, szczególnie zapraszamy przyjęte w tym i poprzednim roku do I Komunii Św. oraz chłopców Pierwszokomunijnych.
 6. W czwartek przypada BOŻE CIAŁO, czyli UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Procesja Eucharystyczna odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy. Uroczyste udekorowanie drogi procesyjnej jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Przygotowanie „ołtarza” jest wielkim wyróżnieniem i darem. Domy ozdabiamy (w miarę możliwości) flagą Kościoła , papieską , maryjną , lub narodową . Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz trasy procesji. Zachęcamy do udekorowania drogi procesyjnej nie tylko zielonymi gałązkami, ale też do udekorowania naszych domów, okien symbolami eucharystycznymi oraz podwórek w całej parafii. To jest wyznanie naszej wiary i jej manifestacja w świecie.
 7. W dzień Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej. Zapraszamy też do szczególnego uczestnictwa w Mszach świętych i procesjach w Oktawie Bożego Ciała. W niedzielę procesja po SUMIE o godz. 10.00.
 8. Wszyscy uczestnicy Oktawy Bożego Ciała są zwolnieni z postu piątkowego, otrzymują dyspensę.
 9. W sobotę Msza Św. będzie o godz. 8.00, następnie nabożeństwo do św. Filomeny i o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna. W czasie nabożeństwa będzie też można skorzystać z sakramentu spowiedzi św.
 10. Za tydzień druga niedziela miesiąca, Suma w języku kaszubskim a kolekta przeznaczona na nasze inwestycje.
 11. Bóg zapłać za piękne przygotowanie Uroczystości Srebrnych Jubileuszy Kapłaństwa ks. Andrzeja Drawsa i Księdza Proboszcza. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przygotowywali naszą świątynię a szczególnie liturgię w środę i czwartek. Piękno zachwyca, a to co zachwyca wznosi duszę człowieka do Boga.
 12. Bóg zapłać za modlitwę, za życzenia, za dobre słowa i wszystkie kwiaty i prezenty, szczególnie za dar wszystkich Mszy Św. wyróżniając te u o. Marka aż do Dnia Ojca.
 13. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy ten wielki dar Boga, Srebrny Jubileusz Kapłaństwa, dlatego po każdej Mszy Św. będzie jubileuszowe błogosławieństwo i ministranci będą rozdawali pamiątkowe obrazki.
 14. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła Rodzinie Adama Labudda. W tym tygodniu zapraszamy do troski o porządek i piękno w naszym kościele Rodzinę Radosława Skierka.
 15. W tym tygodniu Biuro Parafialne jest czynne w poniedziałek i wtorek oraz w piątek po wieczornej Mszy Św.
 16. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie (nowe numery): W Rodzinie, Pielgrzyma, Columbia i Gazetki Parafialnej.
 17. Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów z tego tygodnia. A wszystkim tutaj obecnym oraz internetowym parafianom, życzę pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 04.06.2023