OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WIELKANOC

1. Dzisiaj Wigilia Paschalna w Wielką Noc będzie o godz. 22.00. Rezurekcja o godz. 6.00, następnie Msze Św. o godz. 10.00 i 12.00.
  2. W obrządku wschodnim Wielkanoc będzie tydzień później niż w obrządku rzymskokatolickim.
  3. W minioną niedzielę zebraliśmy na nagłośnienie 3000 zł.
  4. W poniedziałek wielkanocny kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji i na KUL Jana Pawła II.
  5. Dzisiaj zgodnie ze starą kaszubską tradycją święcimy gałązki jałowca.
  6. W oktawie Wielkanocnej piątek nie jest dniem postnym.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać za pomoc w minionym tygodniu podczas pogrzebu śp. Władysława Brzeskiego. Obecni byli czterej biskupi: Abp Lwowski Mieczysław Mokrzycki, Bp Senior diecezji charkowsko zaporowskiej Marian Buczek i nasi diecezjalni Biskupi: Ryszard Kasyna oraz Arkadiusz Okrój. Ponadto było obecnych około 40 kapłanów.
  8. Bóg zapłać za pomoc w zrobieniu ciemnicy i Grobu Pańskiego, za złożone ofiary na kwiaty (zebraliśmy prawie 2500 zł) i dziękuję za wszelkie dary do kuchni na plebanii.
  9. Bóg zapłać za liczną obecność i żywe zaangażowanie w liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.
  10. Bóg zapłać za zapełnione paczki/kartony pomocy dla rodzin na Ukrainie. Przepełnione kartony ze sklepów Pana Mirka w Egiertowie, ze sklepu w Kameli i w Wyczechowie.
  11. Bóg zapłać za nabycie wszystkich świec Caritas Kartuzy na hospicjum kartuskie.
  12. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła Rodzinie Stanisława Bielickiego. W tym tygodniu zapraszamy do troski o porządek i piękno w naszym kościele Rodzinę Jana Murawskiego.
  13. W tym tygodniu Biuro Parafialne jest czynne tylko we wtorek po wieczornej Mszy Św. Biuro Parafialne w nadzwyczajnych sprawach jest czynne zawsze.
  14. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie: W Rodzinie, Pielgrzyma i Gazetki Parafialnej.
  15. Składamy serdeczne życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów z tego tygodnia. A wszystkim tutaj obecnym oraz internetowym parafianom na czas oktawy Wielkiej Nocy, życzę pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 17.04.2022