1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, Suma w języku kaszubskim i kolekta inwestycyjna. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Rozpoczynamy tydzień modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  2. Zapraszam dzisiaj na spotkanie całą Radę Parafialną i Rycerzy Kolumba na godz. 13.30 w plebanii.
  3. Również dzisiaj 16. Borczańska Drużyna Harcerek prowadzi nabór do swojej jednostki. Wszystkie chętne dziewczęta uczęszczające od 4 do 7 klasy szkoły podstawowej są zaproszone na wielką grę harcerską w Hopowie, która odbędzie się od 13.00 do 15.00. Rodzice i prawni opiekunowie będą proszeni o podpisanie zgody na udział w zbiórce i tzw. zgody covidowej.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Dni Krzyżowe ziarno rzucone w ziemię zmartwychwstaje mocą Bożą, prosimy o dostatek chleba, abyśmy siejąc ziarno dobrych uczynków, mogli pewnie zdążać przez ziemię do naszego zmartwychwstania.
  5. W środę wspominamy św. Pankracego, czwartek - to Św. Serwacego, piątek św. Bonifacego i w sobotę św. Zofię tzw. zimną Zośkę.
  6. Ponadto w liturgii wspominamy w środę NMP z Fatimy. Msza Św. z procesją o godz. 20.00. Proszę przynieść ze sobą świece. W piątek wspomnienie św. Macieja, Apostoła. Tego dnia przypada Diamentowy Jubileusz (60 lat) święceń kapłańskich bpa seniora Piotra Krupy. W sobotę jest wspomnienie św. Izydora Oracza patrona min. rolników.
  7. Za tydzień w niedzielę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
  8. Od 14 maja w całej diecezji rozpocznie się NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO w intencji o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwa w Od 14 maja codziennie o godz. 20.00 na stronie nacalyswiat.pl, będzie transmisja z 9. parafii naszej diecezji.
  9. Jedną z form apostolstwa w parafii są Rycerze Kolumba. Zapraszam Panów, którzy ukończyli 18. rok życia, zarówno z parafii jak i z poza niej, chcących wstąpić w szeregi Rycerzy, na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 13.30.
  10. Kandydatów na ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 17.30.
  11. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkania w poniedziałek I grupa, wtorek - II grupa i w środę - III grupa. Wszystkie spotkania o godz. 17.00. Zapraszam na spotkanie także jednego rodzica lub opiekuna z dzieckiem. Planowany dzień I Komunii Świętej jest na 23 maja w trzech grupach. O 8.00 będzie Msza Św. dla parafian a następnie o godz. 10.00,11.15 i 12.30 uroczystości pierwszokominijne.
  12. NABOŻEŃSTWA MAJOWE są codziennie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Sumie. Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych na nabożeństwach przy krzyżach i kapliczkach.
  13. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinie Jarosława Jankowskiego. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodzinę Marcina Seniusia. Sprzątamy zawsze w sobotę od godz. 10.00 i przywozimy swój sprzęt do sprzątania.
  14. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie.
  15. Pielgrzymka na Jasną Górę – 21,22 sierpień.
  16. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne po Mszy Św. od poniedziałku do czwartku. Nauka przed chrztem jest przeniesiona z piątku na czwartek.
  17. Składamy życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej, oraz patronów dla wszystkich solenizantów i jubilatów z tego tygodnia. A także wszystkim tu obecnym i łączącym się z nami przez internet, życzymy pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 9.05.2021