1. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Uroczystej Mszy Świętej w Lesie Hopowskim. Podziękowania kieruję do Strażaków OSP w Hopowie, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, do Pana Organisty, dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Egiertowie oraz do ministrantów i ceremoniarzy. Bóg zapłać też wszystkim, którzy uczestniczyli w tej Uroczystości.
  2. Jutro w liturgii wspominamy bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  3. W środę wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i męczennika.
  4. Wspomnienie Ofiarowania NMP jest w czwartek.
  5. W piątek zapraszam wszystkich związanych ze śpiewem i muzyką kościelną, patronuje im św. Cecylia.
  6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odpust w naszym dekanacie w Borowie o godz. 12.00.
  7. Zapraszam na spotkanie Dzieci I Komunijne w poniedziałek na godz. 17.00 w salce.
  8. Tylko polowa oddziałów oddała skoroszyty z zadaniami. Dzisiaj proszę o dostarczenie pozostałych.
  9. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie: nowe numery: Pielgrzyma i W Rodzinie. Jest jeszcze Mały Pielgrzym i nasza Gazetka Parafialna.
  10. BIURO PARAFIALNE w tym tygodniu jest czynne w poniedziałek, wtorek, środę i piątek.
  11. Przypominam o uregulowaniu do końca roku należności za cmentarz: pokładne - 450 zł plus opłata za miejsce: 100 zł na 10 lat lub 200 zł na 20 lat.
  12. W minionym tygodniu wydaliśmy: 1500 zł na nowe okna do budynku gospodarczego (razem kosztowały 2300 zł), 465 zł za materiały na Adwent, 730 zł opłaty dziekańskie, 504 zł za śmieci na cmentarzu i 212,41 zł za telefon stacjonarny z internetem.
  13. W miniony poniedziałek nastąpiło tzw. przepięcie na linii energrtycznej, w wyniku tego nastąpiło uszkodzenie wzmacniacza od mikrofonów, komputera od transmisji internetowej i modułu obsługującego kamery w zakrystii i na zewnątrz kościoła. Wznowienie transmisji internetowej nastąpi po naprawie uszkodzonych urządzeń.
  14. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać Rodzinie Roberta Laszkowskiego za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy do troski o porządek Rodzinę Andrzeja Mejer.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, z pamięcią w codziennej modlitwie. Także proszę pamiętać o codziennej modlitwie za biskupów i kapłanów. Wszystkim tu obecnym życzę pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Urszula Elgert z Hopowa. Zmarła w wieku 63 lat. Wieczny odpoczynek ...

Hopowo 2019.11.17