NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Dzisiaj na Sumie uroczyste przyjęcie kandydatów do bierzmowania. Młodzież rozpoczyna dwuletni okres przygotowania się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei.
  • we wtorek – liturgiczne święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera;
  • NIEDZIELA – ostatnia niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 12.00 błogosławieństwo matek oczekujących dziecka.
  1. W miniony piątek (17 września) w Chojnicach, wraz z biskupem Arkadiuszem Okrojem do Rycerzy Kolumba dołączyło trzech naszych parafian. Bóg zapłać wszystkim obecnym na uroczystości.
  2. Bóg zapłać ministrantom za zakończenie ministranckiego sezonu rowerowego w minioną sobotę.
  3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w pierwszy piątek miesiąca, 1 października na godz.17.00.
  4. Zapraszamy na zbiórki:
  • kandydatów starszych na ministrantów – poniedziałek godz. 17.30
  • kandydatów młodszych na ministrantów – wtorek, godz. 17.30
  1. Dzieci pragnące przygotować się do I Komunii Świętej, zapraszam na spotkanie w poniedziałek na godz. 17.00. Ze względu na remont plebanii, spotkanie odbędzie się w kościele.
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza 25 września o godz. 6.00. Opłaty dokonujemy w autokarze.
  3. W tym tygodniu Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Św.
  4. REMONT PLEBANII. Dobiega końca oklejanie styropianem elewacji plebanii. Pozostało jeszcze wyrównanie i nałożenie tynku dekoracyjnego. Następnie wstawienie parapetów i opierzenia. Rada Parafialna przypomina o finansowym wsparciu tego remontu budynku parafialnego. Jednocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom za dotychczas złożone ofiary. Na razie jest to 5% całego kosztu.
  5. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiaty rodzinie Adama Stromskiego. W tym tygodniu do troski o porządek i piękno w naszym kościele zapraszamy Rodzinę Jerzego Widrowskiego. Zawsze sprzątamy w sobotę od godz. 10.00 i przywozimy swój sprzęt do sprzątania.
  6. U ministrantów i w zakrystii można nabyć czasopisma katolickie, W Rodzinie, Pielgrzym oraz nasza Gazetka Parafialna.
  7. Życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia, wszelkich łask Bożych, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów. A wszystkim tu obecnym i łączącym się z nami przez internet, życzymy pokoju i szczęścia. Szczęść Boże!

Hopowo 19.09.2021