Duszpasterze Parafii NNMP w latach 1948-2020

 

  1. Ks. Prałat Antoni Priss, proboszcz goręczyński, od 30 maja 1948 r. dojeżdża do Hopowa i co dwa tygodnie odprawia Msze Święte z nabożeństwami. Później w cyklu cotygodniowym.
  2. Ks. Czesław Wierzbicki wikariusz parafii Goręczyno, z obowiązkiem zamieszkania przy kościele filialnym w Hopowie, w 1965 roku po krótkim pobycie, musi szybko uciekać, ponieważ komunistyczna Służba Bezpieczeństwa zamierza go zlikwidować.

    3 maja 2019 roku w Chojnicach zmarł ks. kanonik Czesław Wierzbicki, kapłan i żołnierz ZWZ-AK (Związek Walki Zbrojnej - Armi Krajowej) rodem z Postaw (obecnie na Litwie). Założyciel naszej parafii, krótko był, ale w jego życiorysie jest jedno zdanie "Był założycielem parafii w Hopowie".

  3. Ks. Franciszek Koska, wikariusz expozyt pełni swoją funkcję w Hopowie od 25 października 1965 r. do dnia 1 lipca 1974 r. Następnie został przeniesiony do Chmielna, gdzie był proboszczem do 1986 roku. Zasłynął jako organizator Letnich Koncertów Organowych i za jego czasów wśród wielu występujących, Chmielno gościło słynny Chór Chłopięcy i Męski pod dyrekcją Stefana Stuligrosza. W koncercie tym, słuchaczem był ówczesny biskup pelpliński, ks. Marian Przykucki. Następnie ks. Franciszek Koska wyjechał do RNF. W ostatnim czasie ksiądz prałat był rezydentem w Rumi u księży salezjanów. W trakcie swojego życia związany był również z parafią Chrystusa Króla w Toruniu, parafią Najświętszego Serca Jezusowego w Grudziądzu, parafią w Czersku, Wąbrzeźnie i parafią Św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim. Zmarł 8 lutego 2020 roku. Został pochowany na cmentarzu w Wejherowie Śmiechowie.

  4. Ks. Kan. Bogusław Rumiński, wikariusz expozyt w Hopowie od 1974 roku. Zostaje mianowany od 4 lutego 1975 r. pierwszym proboszczem nowo powstałej parafii w Hopowie. Z dniem 31 lipca 2009 roku zakończył swoją służbę i mimo wieku emerytalnego, pozostaje w parafii jako szanowany Ksiądz Senior. Zmarł 16 czerwca 2020 roku. Został pochowany na parafialnym cmentarzu w Hopowie.
  5. Ks. Tadeusz Łącki od 1 sierpnia 2009 r. zostaje następnym proboszczem parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryii Panny w Hopowie.